Πανελλαδικές 2022

Το σχολείο συγχαίρει τους επιτυχόντες μαθητές των Πανελλαδικών εξετάσεων και εύχεται σε όλους τους αποφοίτους καλή σταδιοδρομία.

Πρόγραμμα Επαναληπτικών Εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2022

Οδηγίες-Πρόγραμμα ΣΕΦΑΑ επαναληπτικών εξετάσεων και εξετάσεων εξωτερικού

Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

Δημιουργία κωδικού ασφαλείας για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

mixanografiko 600x382 1

Οι διαδικασίες για την υποβολή του Μ.Δ. για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και του Π.Μ.Δ. για εισαγωγή σε Δημόσια ΙΕΚ αρχίζουν από την Τρίτη 21 Ιουνίου και θα λήξουν περί τα μέσα Ιουλίου.
Πιο αναλυτικά:
Όλοι όσοι ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Π.Μ.Δ. για εισαγωγή σε Δημόσια ΙΕΚ, θα απευθυνθούν στο σχολείο από την Τρίτη 21 Ιουνίου, για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).
Με αυτόν τον προσωπικό κωδικό θα μπορούν μετά από την ανακοίνωση των βαθμών των ΓΕΛ, να προχωρήσουν αρχικά στην επεξεργασία και τελικά στην οριστική υποβολή του Μ.Δ., κατόπιν νεότερης εγκυκλίου.
Συνεπώς, όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο, για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password), από την Τρίτη 21 Ιουνίου ως και την Πέμπτη 30 Ιουνίου.

Συμπληρωματικές προκηρύξεις διαγωνισμών για την εισαγωγή στις Σχολές Αξιωματικών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας και στις Στρατιωτικές Σχολές, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023, όσον αφορά τον αριθμό των εισακτέων

Ενημέρωση για τα ειδικά μουσικά μαθήματα 2022

Ενημέρωση για τα ειδικά μαθήματα

Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων 2022

Κατανομή υποψηφίων ατόμων με αναπηρία και άλλες ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες σε Εξεταστικά Κέντρα για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2022

Οι μαθητές και οι απόφοιτοι του 3ου ΓΕΛ Βύρωνα με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες του σχολικού έτους 2021 – 2022, να εξεταστούν στο Ε.Ε.Κ. που θα λειτουργήσει ως παράρτημα του 31ου Βαθμολογικού Κέντρου.

Χώρος εξέτασης : Κτίριο του  60ου  –15ου Γυμνασίου Αθηνών και

αίθουσες του 15ου ΓΕΛ Αθηνών

Οδός Ρηνείας 2 – 4 , Αθήνα , τηλ. 2108839959

ΟΔΗΓΙΕΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΩΝ ΤΕΦΑΑ 2022

Ανακοίνωση για τους υποψήφιους των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2022 στο μάθημα των Αγγλικών

Οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2022 του 3ου ΓΕΛ Βύρωνα στο εξεταζόμενο ειδικό μάθημα των Αγγλικών θα εξεταστούν στο 1ο ΓΕΛ Καισαριανής.

Οδός: Ηρώς Κωνσταντοπούλου 13Β, Καισαριανή, 16121

Τηλ.: 2107666391

Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σε ποσοστό 5% επιπλέον των θέσεων εισακτέων, έτους 2022

Δελτίο τύπου για υποψηφίους ΤΕΦΑΑ

Προκήρυξη εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2022-23

emporiko nautiko 1 1

Τροποποίηση εγκυκλίου για τον υπολογισμό μορίων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022

Έκδοση προκήρυξης για την Πυροσβεστική

proslipseis pirosvestikitora 1

Στρατιωτικές Σχολές – Λιμενικό Σώμα – Ελληνική Αστυνομία – ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ

thpic 1 1

Ενημέρωση για την έκδοση προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων του ΥΠΑΙΘ.

23423543 12 0

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

limeniko swma 2 750x375 1

Υποβολή δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2022-2023

stratiotikes

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2022

panel 2022

Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το σχολικό έτος 2022-23

ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΕΒΕ

Καθορισμός των προσόντων, των προϋποθέσεων, των κατηγοριών των υποψηφίων, των κωλυμάτων κατάταξης και των διαδικασιών για την εισαγωγή στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων» (B΄ 1423), όπως τροποποιήθηκε με την υπ’ αρ. 2421.1/21639/2021/26-3-2021 (Β΄1231)

Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

ΤΡΟΠΟΠΟΊΗΣΗ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ

Πανελλαδικές Εξετάσεις Ιουνίου 2021