Ανακοινώσεις

Συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και της Συρίας

Το σχολείο μας συμμετέχει στην πρωτοβουλία της Ζ΄ ΕΛΜΕ για συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και της Συρίας ως και την Τρίτη 14-2-23. Συγκεκριμένα τα είδη που μπορούν να φέρουν οι μαθητές/τριες είναι:

Ζεστά ρούχα, κουβέρτες, σκηνές, ιατρικό υλικό (παυσίπονα, χαντζαπλάστ, αντιφλεγμονώδη, γάζες, επίδεσμοι, κουτιά πρώτων βοηθειών, φυσιολογικοί οροί), ξηρά τροφή (γάλα σε σκόνη, κονσέρβες, δημητρικά, παξιμάδια, κ.α.), είδη ατομικής υγιεινής, απορρυπαντικά ρούχων, πάνες ενηλίκων και βρεφών, σερβιέτες.

Τα είδη που θα συγκεντρωθούν θα μεταφερθούν στον Δήμο Βύρωνα και από εκεί θα προωθηθούν στους σεισμόπληκτους.